W jakim wieku rozpocząć kurs prawa jazdy?

W jakim wieku rozpocząć kurs prawa jazdy?

Nauka jazdy samochodem to dziś niemal obowiązek. Auto zapewnia niezależność, a ogłoszenia o pracę coraz częściej zawierają wymóg posiadania prawa jazdy kategorii B. Warto więc pomyśleć o przyszłości i zdecydować się na rozpoczęcie kursu, który – zakończony egzaminem – da Wam uprawnienia do prowadzenia pojazdów osobowych do 3,5 t.

Częstą obawą osób chcących rozpocząć swą przygodę z samochodem jest wiek. Twierdzą, iż mają zbyt dużo lat, aby uczyć się jazdy. To nieprawda. Nie ma złego czy dobrego okresu na kurs prawa jazdy. Jeśli chcecie zacząć prowadzić samochód, na kurs można zdecydować się w każdym wieku! To doskonała inwestycja w przyszłość.

Nauka jazdy – od kiedy zacząć?

Nauka jazdy samochodem osobowym jest regulowana przez polskie przepisy. Prawo jazdy możesz otrzymać w chwili, gdy masz 18 lat. Natomiast sam kurs można rozpocząć już 3 miesiące przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Bardzo duży odsetek kursantów to osoby młode, które już w chwili pełnoletności chcą posiadać prawo jazdy kat. B.

Nie istnieją natomiast ograniczenia co do górnej granicy wieku. Jeśli więc chcesz zdobyć nowe umiejętności, samodzielnie poruszać się samochodem, nie ma przeciwwskazań do zapisania się na kurs, nawet w dojrzałym wieku. Często bowiem zdarza się tak, że potrzeba posiadania prawa jazdy pojawia się z czasem, przy zmianie miejsca zamieszkania, pracy czy dodatkowych obowiązkach.

Kurs prawa jazdy Wrocław

Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą odbyć kurs prawa jazdy we Wrocławiu, bez względu na swój wiek. Szkolenia organizowane są zgodnie z obwiązującymi przepisami, w bloku teoretycznym i praktycznym, które umożliwiają przygotowanie się do egzaminu państwowego, przeprowadzanego przez WORD Wrocław. Prawo jazdy otrzymuje ten kursant, który posiada stan zdrowia umożliwiający prowadzenie auta, uzyskał tak zwany profil kierowcy, a także ukończył obowiązkowy kurs.

Sprawdź również:  Parkowanie prostopadłe. Praktyczne porady

Dokument otrzymacie w chwili zdania egzaminu państwowego, składającego się z części teoretycznej i praktycznej. OSK Szybcy i Niezawodni przygotowuje swoich kursantów w zakresie znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, a także umiejętności praktycznych związanych z wykonywaniem manewrów na placu oraz poruszania się w ruchu miejskim. Dzięki temu każdy uczestnik kursu zdobywa solidne przygotowanie do egzaminu państwowego.

Egzamin na prawo jazdy można zdać w każdym wieku, pod warunkiem, iż macie ukończone 18 lat. Coraz więcej osób decyduje się na nadrobienie zaległości z młodych lat, zapisując się na kursy nauki jazdy. Dzięki temu zyskacie niezależność czy też możliwość zdobycia nowej pracy, w której prawo jazdy jest niezbędne.

Udostępnij: