AKTUALNOŚCI

Ile trwa nauka jazdy samochodem?

Jeśli zastanawiacie się nad rozpoczęciem kursu na prawo jazdy, powinniście wiedzieć, ile trwa nauka jazdy samochodem. Każdy ośrodek szkolenia kierowców podchodzi do tego elastycznie, zapewniając możliwość szybkiego ukończenia edukacji lub też rozłożenia jej w czasie, zgodnie z waszymi możliwościami.

Nauka jazdy samochodem to zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Wykłady organizowane są w ustalonych wcześniej terminach, natomiast jazdy planowane są przez instruktora i kursanta. Od tego czynnika zależy między innymi czas, w którym ukończycie obowiązkowe szkolenie i będziecie mogli podejść do egzaminu państwowego.

Nauka jazdy od podstaw

Nauka jazdy od podstaw obejmuje przede wszystkim przygotowanie teoretyczne. Bez zagadnień związanych z zasadami ruchu drogowego, budową pojazdów czy udzielaniem pierwszej pomocy przedlekarskiej, nie będziecie mogli przystąpić do kolejnej części kursu. Czas wykładów uzależniony jest przede wszystkim od formy szkolenia, która może mieć charakter weekendowy lub też zajęcia odbywają się w ustalone wcześniej dni tygodnia. Obowiązkowo musicie zaliczyć 30 godzin wykładów.

Po zakończeniu części pierwszej kursu rozpoczynają się zajęcia praktyczne. Tu również nie można precyzyjnie określić ich czasu trwania, ponieważ to wy planujecie rozkład jazd, w porozumieniu z instruktorem. Musicie odbyć 30 godzin zajęć praktycznych, aby móc przystąpić do egzaminu. W zależności od możliwości czasowych, jakimi dysponujecie, a także harmonogramu pracy instruktora, samodzielnie ustalacie dni, w których odbywają się jazdy na placu manewrowym i w ruchu ulicznym.

Nauka jazdy samochodem Wrocław

Nauka jazdy samochodem we Wrocławiu prowadzona jest różnymi trybami, w zależności od twoich codziennych obowiązków. W OSK Szybcy i Niezawodni możesz wybrać kursy przyspieszone, dzięki czemu mniej czasu zajmie ci ukończenie nauki. Zajęcia łatwo dopasujecie także do swojej pracy czy trybu nauki, wybierając edukację weekendową.

Zawsze jednak nauka jazdy samochodem dla początkujących odbywa się w pełnym zakresie tematycznym. Żaden moduł nie jest pomijany, a ilość obowiązkowych godzin wykładów i jazd nie zmniejsza się. Chcąc skrócić czas trwania kursu, zajęcia prowadzone są w trybie intensywnym, dzięki czemu niezbędną wiedzę zdobędziesz w krótszym czasie.

Czas trwania kursu na prawo jady, w zwykłym trybie, wynosi średnio 1,5 miesiąca. To czas, w którym kursant zapoznaje się z budową samochodu, przepisami ruchu drogowego, zasadami udzielania pierwszej pomocy, a także poruszaniem się pojazdem po placu manewrowym i w ruchu ulicznym. Każdy może przyspieszyć kurs, intensyfikując zajęcia, które odbywają się wówczas częściej.

AKTUALNOŚCI

autobus

Autobus opuszczający zatokę – czy jest pojazdem uprzywilejowanym?

Autobus miejski, poruszający się w terenie zabudowanym, zyskuje dodatkowe uprawnienia. Może zająć specjalny pas, dedykowany komunikacji miejskiej, a także ma pierwszeństwo przy włączaniu się do ruchu, w sytuacji zatrzymania się na przystanku. Przepis obowiązuje jednak . Generalna zasada mówi, iż każdy pojazd powinien ustąpić pierwszeństwa autobusowi komunikacji miejskiej, który sygnalizuje

Czytaj dalej »

Obowiązkowa jazda na suwak. Jak zachować się na drodze?

Od 6 grudnia zmianie uległy zasady ruchu drogowego, dotyczące każdego kierowcy. Ustawodawca wprowadził obowiązek jazdy na suwak i tworzenia tak zwanych korytarzy życia. Zmiany są między innymi wynikiem obserwacji dotychczasowego zachowania kierowców na drogach, w szczególności dotyczącego ustępowania pierwszeństwa przejazdu pojazdom uprzywilejowanym. Przy projektowaniu nowelizacji nie bez znaczenia była także

Czytaj dalej »

Obowiązkowe wyposażenie apteczki samochodowej

W Polsce apteczka samochodowa nie jest wymagana w pojazdach osobowych. Niezbędnym wyposażeniem jest jedynie trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. Pamiętajcie jednak, że przepisy zobowiązują do udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, dlatego też warto – mimo braku prawnego wymogu – wyposażyć się w apteczkę. Podczas kursu na prawo jazdy, każdy jego uczestnik

Czytaj dalej »

Prawo jazdy B1. Dla kogo?

Prawo jazdy dla szesnastolatków? Tak, to możliwe, dzięki kategorii B1. Pamiętajcie jednak, iż z tym dokumentem nie zasiądziecie za kierownicą sportowego auta, o dużej mocy. Istnieją ograniczenia, wykluczające prowadzenie przez niepełnoletnich kierowców tradycyjnych samochodów osobowych. Kategoria B1 zadebiutowała w 2013 roku, na mocy nowelizacji Ustawy o kierujących pojazdami. Dzięki tej

Czytaj dalej »
Close Menu