AKTUALNOŚCI

W jakim wieku rozpocząć kurs prawa jazdy?

Nauka jazdy samochodem to dziś niemal obowiązek. Auto zapewnia niezależność, a ogłoszenia o pracę coraz częściej zawierają wymóg posiadania prawa jazdy kategorii B. Warto więc pomyśleć o przyszłości i zdecydować się na rozpoczęcie kursu, który – zakończony egzaminem – da Wam uprawnienia do prowadzenia pojazdów osobowych do 3,5 t.

Częstą obawą osób chcących rozpocząć swą przygodę z samochodem jest wiek. Twierdzą, iż mają zbyt dużo lat, aby uczyć się jazdy. To nieprawda. Nie ma złego czy dobrego okresu na kurs prawa jazdy. Jeśli chcecie zacząć prowadzić samochód, na kurs można zdecydować się w każdym wieku! To doskonała inwestycja w przyszłość.

Nauka jazdy – od kiedy zacząć?

Nauka jazdy samochodem osobowym jest regulowana przez polskie przepisy. Prawo jazdy możesz otrzymać w chwili, gdy masz 18 lat. Natomiast sam kurs można rozpocząć już 3 miesiące przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Bardzo duży odsetek kursantów to osoby młode, które już w chwili pełnoletności chcą posiadać prawo jazdy kat. B.

Nie istnieją natomiast ograniczenia co do górnej granicy wieku. Jeśli więc chcesz zdobyć nowe umiejętności, samodzielnie poruszać się samochodem, nie ma przeciwwskazań do zapisania się na kurs, nawet w dojrzałym wieku. Często bowiem zdarza się tak, że potrzeba posiadania prawa jazdy pojawia się z czasem, przy zmianie miejsca zamieszkania, pracy czy dodatkowych obowiązkach.

Kurs prawa jazdy Wrocław

Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą odbyć kurs prawa jazdy we Wrocławiu, bez względu na swój wiek. Szkolenia organizowane są zgodnie z obwiązującymi przepisami, w bloku teoretycznym i praktycznym, które umożliwiają przygotowanie się do egzaminu państwowego, przeprowadzanego przez WORD Wrocław. Prawo jazdy otrzymuje ten kursant, który posiada stan zdrowia umożliwiający prowadzenie auta, uzyskał tak zwany profil kierowcy, a także ukończył obowiązkowy kurs.

Dokument otrzymacie w chwili zdania egzaminu państwowego, składającego się z części teoretycznej i praktycznej. OSK Szybcy i Niezawodni przygotowuje swoich kursantów w zakresie znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, a także umiejętności praktycznych związanych z wykonywaniem manewrów na placu oraz poruszania się w ruchu miejskim. Dzięki temu każdy uczestnik kursu zdobywa solidne przygotowanie do egzaminu państwowego.

Egzamin na prawo jazdy można zdać w każdym wieku, pod warunkiem, iż macie ukończone 18 lat. Coraz więcej osób decyduje się na nadrobienie zaległości z młodych lat, zapisując się na kursy nauki jazdy. Dzięki temu zyskacie niezależność czy też możliwość zdobycia nowej pracy, w której prawo jazdy jest niezbędne.

AKTUALNOŚCI

autobus

Autobus opuszczający zatokę – czy jest pojazdem uprzywilejowanym?

Autobus miejski, poruszający się w terenie zabudowanym, zyskuje dodatkowe uprawnienia. Może zająć specjalny pas, dedykowany komunikacji miejskiej, a także ma pierwszeństwo przy włączaniu się do ruchu, w sytuacji zatrzymania się na przystanku. Przepis obowiązuje jednak . Generalna zasada mówi, iż każdy pojazd powinien ustąpić pierwszeństwa autobusowi komunikacji miejskiej, który sygnalizuje

Czytaj dalej »

Obowiązkowa jazda na suwak. Jak zachować się na drodze?

Od 6 grudnia zmianie uległy zasady ruchu drogowego, dotyczące każdego kierowcy. Ustawodawca wprowadził obowiązek jazdy na suwak i tworzenia tak zwanych korytarzy życia. Zmiany są między innymi wynikiem obserwacji dotychczasowego zachowania kierowców na drogach, w szczególności dotyczącego ustępowania pierwszeństwa przejazdu pojazdom uprzywilejowanym. Przy projektowaniu nowelizacji nie bez znaczenia była także

Czytaj dalej »

Obowiązkowe wyposażenie apteczki samochodowej

W Polsce apteczka samochodowa nie jest wymagana w pojazdach osobowych. Niezbędnym wyposażeniem jest jedynie trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. Pamiętajcie jednak, że przepisy zobowiązują do udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, dlatego też warto – mimo braku prawnego wymogu – wyposażyć się w apteczkę. Podczas kursu na prawo jazdy, każdy jego uczestnik

Czytaj dalej »

Prawo jazdy B1. Dla kogo?

Prawo jazdy dla szesnastolatków? Tak, to możliwe, dzięki kategorii B1. Pamiętajcie jednak, iż z tym dokumentem nie zasiądziecie za kierownicą sportowego auta, o dużej mocy. Istnieją ograniczenia, wykluczające prowadzenie przez niepełnoletnich kierowców tradycyjnych samochodów osobowych. Kategoria B1 zadebiutowała w 2013 roku, na mocy nowelizacji Ustawy o kierujących pojazdami. Dzięki tej

Czytaj dalej »
Close Menu